Рухаючись з "власних місць": міграція в Австралію

О. Oleinikova

Анотація


Спираючись на поєднання аналізу міграційної літератури та практичного досвіду українських мігрантів, ця стаття розглядає характер пост-радянської української міграції до Австралії. Через порівняльний аналіз декількох хвиль української міграції до Австралії, дана стаття аналізує витоки такоїміграції, стисло відображаючи історії українських мігрантів, а також пояснює сучасні тенденції даного еміграційного руху. На основі 51 глибинних інтерв'ю, проведених з мігрантами які емігрували до Австралії в період після здобуття незалежності з 1991 до 2013 роки дана стаття визначає популярні серед українців імміграційні потоки, які у свою чергу формують три групи мігрантів: економічні мігранти"заробітчани", група тих, хто приїжджає по туристичних візах і залишаються як "tourist-visaoverstayers" (нелегальних мігрантів чибіженців) та група висококваліфікованих мігрантів. У центрі уваги даної статті – логіка пост-радянської хвилі української міграції, яка формується і пояснюється не тільки соціально-економічними чинниками, але і відносинами всередині української спільноти Австралії, які істотно змінилися з моменту розпаду Радянського Союзу. Складні відносини між післявоєнними українськими мігрантами та їх австралійськими нащадками з одного боку, та українськими мігрантами доби незалежності з іншого, розглядаються з огляду не лише простого співставлення хвиль політичної та економічної міграції, але виходячи з різних якісних характеристик та історичних умов.


Ключові слова


post-independence Ukrainian migration; Australia; types of migrants; Ukrainian community; political migrants; economic migrants

Повний текст:

PDF (English)

Посилання


Gubrium, J.F. & J.A, Holstein [2002] Handbook of Interview Research: Context & Method. Sage Publications, Inc.

Malynovska, O. [2011] Labour Migration: Social Consequences and

Ways of Reacting. Kiev: NISD.

Serbin, S. [2006]'Ukrainians in Australia',Ukrainian Studies 2: 304-313.

Yekelchyk, S. [2001] 'Preserving Heritage: Essay on the History of the Ukrainian Community in Australia', pp.12-41 in Ukrainians of Australia: Encyclopedic Reference Book.Sydney: Free Thought Society and Ukrainian Heritage in Australia.

ABS [2012] 'QuickStats'. Canberra: Australian Bureau of Statistics.

ABS [2001] 'QuickStats'. Canberra: Australian Bureau of Statistics.

The Department of Immigration and Citizenship [DIAC] [2012]

'Reduction of Certain Student Visa Assessment Levels'. Canberra:

Australian Government. https://www.immi.gov.au/students/reductionstudent-

visa-assessment-level.htm

Union of Ukrainian Organizations in Australia [Shevchenko Scientific

Trust]

[1966] 'Ukrainians in Australia: materials in history of the Ukrainian

settlement in Australia'. Melbourne
DOI: http://dx.doi.org/10.17721/2413-7979/7.120

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


ISSN 2522-9095 (Online), ISSN 2413-7979 (Print)

https://doi.org/10.17721/2413-7979